fototapeta

Mieszkanie z pomysłem – fototapety

Aranżacja pomieszczeń mieszkalnych czy też biurowych nie zawsze należy do zadań łatwych jak mogłoby się wydawać. Wnętrza z reguły są aranżowane pod kątem ich przeznaczenia, zatem inaczej będzie wyglądało to w przypadku biura czy np. pokoju dziecięcego. Nie inaczej jest z fototapetami. Te tapety z ciekawymi widokami, które trafiły do nas w latach 80 przeżywają w chwili obecnej renesans. Stosuje się je bardzo powszechnie w wielu rodzajach pomieszczeń, poczynając od kuchni poprzez salon, a kończąc na biurze.

Na uwagę zasługuje fakt, że materiał, z których zbudowane są obecne fototapety w znacznym stopniu zwiększają ich trwałość i funkcjonalność, stąd można je wykorzystywać na wiele sposobów w różnych typach pomieszczeń. Posiadają odporność np. na zatłuszczenie, mogą być odporne na wodę, nie farbują (najlepiej sprawdza się fototapeta winylowa pokryta laminatem).

Każda fototapeta będzie nadawała naszym pomieszczeniom indywidualnego charakteru oraz klimatu. Dobrze zatem jest wcześniej zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać w aranżowanych pomieszczeniach. Istotne jest, by inne elementy naszej aranżacji dobrze komponowały się z naszą fototapetą, gdyż tylko wtedy uzyskamy naprawdę ciekawy efekt.

Fototapety są naprawdę w stanie zmienić pomieszczenia nie do poznania, pozwalają zwiększać poczucie przestrzeni – przykładem mogą być przestrzenne fototapety 3d, które w tej chwili są hitem. Eleganckie fototapety w salonie plus ciekawe wzornictwo mebli sprawia, że wnętrza są bardzo indywidualne, posiadają niepowtarzalny klimat. Dobrze zatem będzie jeśli przed remontem zastanowimy się nad zakupem fototapety, która naprawdę jest w stanie doskonale wyeksponować piękno naszego pomieszczenia.

Jeszcze stosunkowo niedawno fototapeta była szczytem kiczu i beznadziejnego gustu, teraz moda powraca i co raz częściej w różnego rodzaju pomieszczeniach goszczą fototapety, które wcale nie są kiczem (gdy są dobrze dobrane) lecz eleganckim elementem składającym się na ciekawą i nie banalną aranżację.

Dostępność do tych produktów jest bardzo szeroka, zatem każdy powinien odszukać coś, co jego zdaniem pomoże mu w nie banalnej kompozycji wystroju mieszkania czy też domu. Rożne rozmiary i wzornictwo przyprawia o zawrót głowy, więc nie zawsze łatwo podjąć decyzję lecz dobrze jest mieć poczucie , że jest z czego wybierać.

o autorze

Anna Wicher
Sklep internetowy FOTEKS


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www